Harcerze na Dniach Czosnowa

Dni Czosnowa to największa gminna impreza, organizowana już po raz dziesiąty. Nie możemy sobie jej wyobrazić bez udziału… harcerzy! Ta grupa młodych ludzi zadomowiła się w naszej lokalnej społeczności już w 2010 roku i już po raz drugi pojawi się również na Dniach Czosnowa.

DNI CZOSNOWA HARCERSKIEW tym roku, Harcerki, Harcerki Starsze, Harcerze, Harcerze Starsi, Instruktorki i Instruktorzy czosnowskiego środowiska harcerskiego przygotowali program, jakiego jeszcze nigdy nie było!
Przy naszym stoisku (rozpoznasz nas po dużych, harcerskich namiotach, w których zwykle śpimy na obozach) weźmiesz udział we wspaniałych zajęciach z orientacji w terenie, nauczysz się ścielić prycz, czyli łóżko, na jakim każdy harcerz spędza trzy tygodnie obozu, posłuchasz harcerskich piosenek, czy zasmakujesz czegoś z polowej harcerskiej kuchni – nasi specjaliści od sztuki przetrwania (survivalu) pokażą Ci, jak korzystając z dobroci natury można przygotować smakowite dania. Z tych atrakcji mogą korzystać wszyscy Uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjum, a także młodzież i dorośli! 🙂
Z kolei specjalnie dla najmłodszych (dzieci od 5 do 10 lat) przygotowujemy coś specjalnego – przejście przez fantastyczny tor przeszkód, dający możliwość wyszalenia się jak nigdzie indziej. Dla każdego malucha przygotujemy słodki cukierek w podziękowaniu za udział w zabawie! 🙂
Harcerze pojawią się również na scenie. Po godz. 16:00, zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy, Komendant Hufca Nowy Dwór Mazowiecki wręczy sznur drużynowego gromady zuchowej Druhowi Filipowi Kobusowi, który już pod koniec września rozpocznie pracę z najmłodszymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego – zuchami (Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej). Dni Czosnowa będą więc doskonałą okazją, by porozmawiać z drużynowym, który odpowie na wszystkie Państwa pytania.
Warto dodać, że wszystkie atrakcje będziemy oferowali BEZPŁATNIE. Serdecznie zapraszamy!